NULL
 

Padangų paieška

 
 

Naujiena!

Nuo šiol prekiaujame atsarginiais ratais!

 

Naudingi patarimai


Padangų pripūtimas:

Labai svarbu bent kartą per mėnesį su specialiu slėgio matuokliu patikrinti, koks slėgis jūsų padangose. Nepakankamas arba per didelis slėgis gali nulemti netinkamą, pernelyg greitą padangos nusidėvėjimą, o dėl to padanga per daug įkaista, daugiau sunaudojama degalų ir net gali kilti padangos sprogimo pavojus. Oro slėgį padangose tikrinkite, kai jos yra šaltos ir kurį laiką nenaudotos. Net jei nuvažiavote vieną kilometrą, tai padidins slėgį, todėl matavimo rezultatai bus netikslūs. Nuolatinis slėgio kritimas rodo galimą pačios padangos arba jos sumontavimo problemą. Pastebėję tokią situaciją, skubiai pasikonsultuokite su profesionalu - padangų pardavėju.


Protektoriaus patikrinimas:

Reguliariai tikrinkite padangų protektorių, kad sužinotumėte, kada reikia keisti padangas. Visų keleivinių mašinų ir nedidelių sunkvežimių padangos turi protektoriaus nusidėvėjimo indikatorius, įtaisytus į patį protektorių. Šios juostelės sumontuotos protektoriaus grioveliuose keliose padangos vietose. Kai padanga taip nusidėvi, kad šios juostelės akivaizdžiai susilygina su gretimomis protektoriaus briaunelėmis, laikas keisti padangą. Jei protektorius nusidėvi tik vienoje ar dviejose vietose, tai gali reikšti, kad padanga netinkamai pripūsta. Žemiau mes nurodome keletą dažniausiai pasitaikančių netolygaus protektoriaus nusidėvėjimo formų ir problemas, kurios jas sukelia.

Įdubimai protektoriuje: SUSIDĖVĖJUSIOS DALYS

Dažniausiai tai priekinių padangų problema, nors taip gali būti pažeistos ir galinės. Tai gali būti ženklas, kad jūsų padangos nesubalansuotos arba kad susidėvėjo jūsų automobilio stabdžių ar vairo sistemos.

 


„Pjūklo dantys": AŠIŲ NESUTAPIMAS

Ar jūsų padangos protektoriaus briaunelės primena pjūklo dantis arba plunksną? Panaikinti tai galima suglaudus arba išskėtus ašis. Tinkamas protektoriaus griovelių gylis yra esminis tinkamai padangos eksploatacijai. Jei pastebite susilpnėjusį ar pasikeitusį sukibimą su drėgna danga, gali būti, kad jūsų padangų protektorius nusidėvėjo. Kai protektoriaus gylis sudaro tik 3mm, padanga turi būti pakeista.

 


Nusidėvėjimas centre: PER DIDELIS SLĖGIS

Kai padangose per didelis slėgis, protektoriaus centrui tenka atlaikyti visą svorį, todėl jis nusidėvi greičiau nei kraštinės dalys. Netolygus nusidėvėjimas sutrumpina naudingą padangos „gyvenimą". Nuolat tikrinkite, slėgį jūsų automobilio padangose. Nenormalų padangos eksploatavimą gali nulemti ašių nesutapimas ir mechaninės problemos.

 


Abiejų kraštų nusidėvėjimas: PER MAŽAS SLĖGIS

Jei jūsų padanga atrodo būtent taip, ji gali būti nepakankamai pripūsta. Per mažas slėgis, nulemiantis didesnį padangos nusidėvėjimą išoriniuose kraštuose, sutrumpina padangos eksploatavimo laiką. Šį laiką sutrumpina ir tai, kad padanga labiau įkaista. Galiausiai tai padidina degalų sunaudojimą, nes padidėja pasipriešinimas (minkštos padangos verčia jūsų automobilį dirbti sunkiau). Nenormalų padangos eksploatavimą gali nulemti ašių nesutapimas ir mechaninės problemos.


Padangų balansavimas:

Nesubalansuotos padangos sukelia vibraciją, kuri nulemia vairuotojo nuovargį ir priešlaikinį, neįprastą padangų nusidėvėjimą, taip pat papildomą apkrovą stabdžiams. Jūsų mašinos padangos turėtų būti subalansuotos, kai uždedamos pirmą kartą arba po remonto. Padangų subalansavimas turi būti patikrinamas pajutus pirmuosius vibracijos požymius.


Suvedimas:

Suvedimas yra atliktas tinkamai, kai visi pakabos ir vairavimo sistemos komponentai yra nesugedę ir kai ratai važiuoja tiesiai bei tiksliai. Netolygus protektoriaus nusidėvėjimas gali būti ašių nesutapimo ženklas. Šią problemą gali pašalinti tik profesionalas.Padangų keitimas:

Nors dauguma žmonių gali patys pasikeisti padangas, greičiau, lengviau ir saugiau tai gali atlikti profesionalai. Jūsų automobilio žinyne turi būti nurodytas konkretus padangų keitimo būdas ir periodiškumas. Jei specifinis periodiškumas nenurodytas, geriausia keisti padangas likus ne mažiau kaip 4mm protektoriaus rašto gylio.


Padangų remontas:

Padangas remontuoti turėtų tam pasirengę profesionalai. Tinkamos remonto procedūros turi būti atliekamos padangą nuėmus nuo rato, kad būtų galima kruopščiai ieškoti galimo pažeidimo ir sulopyti visas pradurtas vietas, kaip reikalauja profesionalaus remonto taisyklės.